SM8S28CA
- Mfr.Part #
- SM8S28CA
- Datasheet
SM8S28CA
- Description
- TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO218AB
- Stock
- 261
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 145A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 6600W (6.6kW)
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 31.1V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 45.4V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 28V